گوگل افزونه‌های استخراج ارز دیجیتال را ممنوع کرد

گوگل با ممنوع کردن افزونه های مرورگر کروم که از استخراج ارزهای دیجیتال پشتیبانی می کنند، موضعی قوی در این خصوص اتخاذ کرد.
بنابر ادعای یکی از مدیران گوگل، افزونه های مخرب در چند ماه اخیر افزایش چشمگیری داشته و بطور جدی بر عملکرد کاربران تأثیر داشته است. تاکنون وب استور کروم قابلیت استخراج ارزهای دیجیتال را تنها در صورتی مجاز می شمرد که این رفتار تنها هدف افزونه بوده و آگاهی کافی در مورد آن در اختیار کاربر قرار گرفته باشد. اما تقریبا 90 درصد افزونه هایی که در آنها اسکریپت استخراج ارز دیجیتال مورد استفاده قرار گرفته، از این سیاست تبعیت نمی کردند و در نتیجه بارگذاری آنها در فروشگاه کروم انجام نشده و یا پس از بارگذاری از فروشگاه حذف می شدند.
به گفته ی این مقام مسئول در گوگل، از این پس وب استور کروم دیگر افزونه هایی که به استخراج ارز دیجیتال می پردازند را نخواهد پذیرفت. افزونه های موجود که با این هدف توسعه یافته اند نیز در اواخر ماه ژوئن از فهرست وب استور کروم حذف خواهند شد. لازم به ذکر است که افزونه هایی که اهداف آنها مرتبط با بلوک های زنجیری و نه استخراج ارز دیجیتال باشد، همچنان اجازه دارند در این وب استور باقی بمانند.
در ماه های اخیر سرقت ارزهای دیجیتال افزایش قابل توجهی داشته است، زیرا مجرمان سایبری از استفاده از باج افزار پرهیز می کنند و روش های آسان تری را برای دستیابی به پول در دستور کار خود قرار می دهند.
این نوع حملات در سال 2017 به واسطه افزایش ارزش ارزهای دیجیتال 8500 درصد رشد داشت. بر اساس گزارش های موجود، دانشجویان نیز توسط مجرمان سایبری هدف قرار می گیرند و سیستم های آنها بطور پنهانی با ابزارهای مخرب استخراج ارز دیجیتال آلوده می شود. همچنین در ماه فوریه، محققان یک بدافزار استخراج ارز دیجیتال را در بیش از 4000 وب سایت از جمله صفحات متعلق به سازمان های دولتی آمریکا و انگلیس کشف کردند.

نظرات شما: 1 امتیازبرای ثبت نظر یا سوال خود ابتدا وارد شوید.